Zúčastnil jsem se kulatého stolu první dámy

Kategorie: Novinky Zveřejněno: pondělí 1. červenec 2024 Napsal Kamil Kopecký

Velmi děkuji za pozváni a možnost být u toho! Manželka prezidenta republiky Eva Pavlová uspořádala v pátek dne 28. června 2024 na Pražském hradě kulatý stůl věnovaný tématu „Online svět a mládež: bezpečně a zodpovědně,“ který organizovala v rámci své iniciativy Zdravá rodina. Více zde.

Digiday 20 - AI pod kontrolou

Kategorie: Novinky Zveřejněno: středa 15. květen 2024 Napsal Kamil Kopecký

Pavel Hodál mě pozval k aktivnímu vystoupení na 20. Digiday - AI pod kontrolou a já moc rád jeho pozvání přijal. A myslím, že celá akce dopadla skvěle, posuďte sami.

Magister optimus 2024 je doma, velké díky!

Kategorie: Novinky Zveřejněno: čtvrtek 27. červen 2024 Napsal Kamil Kopecký

Vážení a milí, velké díky za ocenění Magister optimus 2024! Moc si toho vážím a všem děkuji, a samozřejmě gratuluji i dalším kolegům z fakulty!

Číst dál: Magister optimus 2024 je doma, velké díky!

Pedagogické dny Hradec Králové - velké díky

Kategorie: Novinky Zveřejněno: středa 15. květen 2024 Napsal Kamil Kopecký

Velké poděkování za možnost stát se keynote speakrem na Pedagogických dnech v Hradci Králové. Řeč byla samozřejmě o příležitostech a rizicích spojených s umělou inteligencí. Pár fotek z mé přednášky najdete zde.

Právě vychází příručka: Rizika spojená s umělou inteligencí pro seniory

Kategorie: Novinky Zveřejněno: čtvrtek 27. červen 2024 Napsal Kamil Kopecký

Pro seniory jsem s kolegy napsal novou příručku, který by mohla být docela užitečná! Stahujte a sostejte zde.

Videokurz Základy umělé inteligence je tu!

Kategorie: Novinky Zveřejněno: neděle 11. únor 2024 Napsal Kamil Kopecký

Poslední měsíc jsem kromě školení taky natáčel vzdělávací videa o umělé inteligenci a nakonec z toho je videokurz pro pedagogy (a nejenom pro ně)! A je v něm zatím víc jak 5 hodin velmi zajímavých videlekcí s ukázkami a příklady! Myslím, že se kurz povedl a stojí za to. Detaily najdete zde.

Dostal jsem se do finále Magister optimus 2024, velké díky!

Kategorie: Novinky Zveřejněno: středa 5. červen 2024 Napsal Kamil Kopecký

Dostal jsem se do finále ceny Magistr optimus 2024! Moc díky, vážím si toho! A pokud mě chcete podpořit, stačí otevřít stránku a kliknout na srdíčko vpravo dole. Děkuji. :-)

Dokáže ChatGPT generovat dezinformační texty, nebo ne?

Kategorie: Novinky Zveřejněno: úterý 23. leden 2024 Napsal Kamil Kopecký

Nástroje generativní umělé inteligence nám toho nabízejí skutečně mnoho, ať už jde personalizované vzdělávání, generování textových, grafických či zvukových výstupů na přání, vysvětlování a objasňování složitých problémů apod. (více zde)

Na druhou stranu lze tyto nástroje také zneužít, např. k tvorbě nejrůznějších podvodných e-mailů (phishing, sextortion) či tvorba nebezpečného software (malware). Nabízí se otázka, co by se stalo, kdybychom pomocí těchto nástrojů (třeba ChatGPT) zkusili vygenerovat např. dezinformační text či grafiku zaměřenou přímo proti konkrétní osobě či instituci. Zafungují zde etické mantinely? A fungují skutečně dokonale? Mrkněte na moje krátké video.

Kreslená čeština obsahuje už 30 videoanimací

Kategorie: Novinky Zveřejněno: neděle 2. červen 2024 Napsal Kamil Kopecký

Cyklus videoanimací o českém jazyce Kreslená čeština, který využívají desítky tisíc lidí z celé republiky, obsahuje už 30 videí. Věřím, že vám pomůže.

Didaktické zásady v 5 minutách

Kategorie: Novinky Zveřejněno: úterý 23. leden 2024 Napsal Kamil Kopecký

Didaktické zásady jsou základní principy nebo pravidla, která se používají při výuce a vzdělávání. Tyto zásady pomáhají učitelům  efektivně plánovat, strukturovat a provádět výukové procesy. Zahrnují širokou škálu aspektů, jako jsou metody výuky, zapojení studentů, hodnocení a vývoj kurikula. Každý schopný učitel by měl didaktické zásady znát a řídit se jimi. Více v animaci na mém YouTube.