Výsledky našeho nového výzkumu České školy a umělá inteligence už jsou venku

Kategorie: Novinky Zveřejněno: pátek 22. září 2023 Napsal Kamil Kopecký

Včera jsem s kolegy z Microsoftu zveřejnil výsledky našeho výzkumu, který mapoval, jak jsou čeští učitelé připraveni na využívání umělé inteligence. Data jsou velmi zajímavá - přibližně třetina českých učitelů si v posledním roce generativní umělou inteligenci vyzkoušela (především pak ChatGPT) a většina si uvědomuje, že AI má ve výuce své místo, je třeba ale vybavit učitele novými znalostmi a dovednostmi. Více zde.

Nový miniweb o umělé inteligenci

Kategorie: Novinky Zveřejněno: pátek 18. srpen 2023 Napsal Kamil Kopecký

Především pro začátečníky jsem připravil jednoduché webovky zaměřené na umělou inteligenci a její možnosti, kterou budu postupně upgradovat a vylepšovat. Najdete je na adrese: http://ai.e-bezpeci.cz/

Představují loot boxy hazard? A měly by být regulovány?

Kategorie: Novinky Zveřejněno: sobota 29. červenec 2023 Napsal Kamil Kopecký

V novém textu pro E-Bezpečí se věnuji problematice spojené s loot boxy. Co to loot boxy jsou a jak fungují? A měly by být regulovány, případně jak? O tom všem zde.

Rozhovor pro DVTV s Danielou Drtinovou

Kategorie: Novinky Zveřejněno: neděle 13. srpen 2023 Napsal Kamil Kopecký

S Danielou Drtinovou jsme si v rozhovoru pro DVTV povídali o rizicích, která jsou spojena se sdílením osobních údajů - především fotografií dětí - jejich vlastními rodiči či prarodiči. Na celý rozhovor se můžete podívat přímo na DVTV.CZ, ukázka pak níže po rozkliknutí.

Číst dál: Rozhovor pro DVTV s Danielou Drtinovou

Co je Mendeley a jak ho můžeme využít?

Kategorie: Novinky Zveřejněno: sobota 29. červenec 2023 Napsal Kamil Kopecký

Mendeley je nástroj pro správu citací, který nám značně zjednoduší tvorbu odborných - především vědeckých textů. Jak vlastně funguje a jak se s ním pracuje? To vše vysvětluji v novém videu na svém YouTube kanálu.